Translate

wtorek, 29 sierpnia 2017

Odmiany barwne szynszyli część 2Brązowa aksamitna - powstaje ze skrzyżowania osobnika beżowego z czarnym aksamitnym,  czekoladowo-brązowe futerko na głowie, karku i grzbiecie, beżowe boki, biały brzuszek. Uszy beżowo-różowe, oczy ciemnoczerwone, na przednich łapach poprzeczne ciemne paski.

Biało-różowa – białe umaszczenie z morelowym odcieniem. Kolor oczu czerwony lub porzeczkowy, uszy różowe.

Biało-różowa aksamitna - połączenie pink white z odmianą aksamitną. Futerko białe, na grzbiecie i głowie aksamitne z lekkim beżowym prześwitem. Różowe uszy i czerwone oczy.

Biała Ebony - połączenie odmiany białej dominującej lub  biało-różowej z odmianą Ebony. Umaszczenie biało-popielate w różnych konfiguracjach, oczy czarne, uszy popielate.

Ebony aksamitny - skrzyżowanie Ebony z odmianą aksamitną. Futerko z widocznym czarnym aksamitnym woalem na grzbiecie i głowie oraz z jaśniejszym pasmem odcięcia od brzucha.

Tany / Pastel – to połączenie odmiany beżowej z Ebony. Występuje w odcieniach od jasnobeżowego przez ciemnobeżowe, brązowe, po intensywnie czekoladowe. Uszy różowo-beżowe, oczy czerwone do brązowych.

Biały Tan - połączenie Tan z odmianą białą. Futerko w kolorze białym z odcieniem beżowym lub brązowym. Uszy jasne, różowe, oczy czerwone.

Tan aksamitny -  połączenie Tan z odmianą aksamitną. Futro w różnych odcieniach brązu i beżu z widocznym delikatnie ciemniejszym  aksamitnym woalem na grzbiecie i głowie. Uszy jasne, różowe, oczy czerwone.

Tan homozygotyczny - połączenie Tan z odmianą beżową homozygotyczną. Futro o odcieniu jasnobrązowym.

Biała Wilsona aksamitna - połączenia odmiany białej Wilsona z aksamitem. Futro biało-czarne. Uszy szare, oczy czarne.lek.wet.Agata Gandecka i zespół przychodni ZWIERZYNIEC

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz