Translate

piątek, 25 listopada 2016

Rasy świnek morskich część 3/3

Alpaka - sierść długa, kręcona, ułożona podobnie jak u peruwianek - w kierunku głowy świnki, włos miękki, sprężysty

Zdjęcie dzięki uprzejmości hodowli Carismo Cavia
Lunkarya - włos długi, szorstki, lokowany, rosnący w kierunku głowy, odstający od ciała. Wyróżnia się także odmiany - lunkarya sheltie i coronet.
Minipli - krzyżowka rasy Lunkarya z Alpaką, o włosie bardzo miękkim, sterczącym, tworzącym charakterystyczne spirale, na zadzie dwie rozety
Angora - świnka długowłosa o minimum 8 rozetkach ułożonych odpowiednio na ciele, włos miękki, płynący, prosty
Cuy - rasa wyróżniająca się rozmiarem, dorosła świnka powinna ważyć powyżej 1800g, ciało mocne, umięśnione, umaszczenie i rodzaj sierści dowolny. W tej rasie dopuszcza się polidaktylię, czyli nadprogramową liczbę palców.

Młoda (5 tygodniowa) i dorosła świnka rasy Cuy - WIGOR ChillOutCavia’s i jego ojciec ORCHIS del Pozo, dzięki uprzejmości hodowli ChillOutCavia’s
Skinny - praktycznie bezwłose, krótkie, sztywne i kręcone włosy porastają jedynie pyszczek oraz łapy zwierzęcia. Rodzą się bez sierści.

MAŁA MI MyLove, dzięki uprzejmości hodowli MyLove
Baldwin - świnki całkowicie bezwłose. Przychodzą na świat w pełni owłosione, po czym tracą całą sierść do 3 miesiąca życia.

YOU ROCK MyLove


SKY DANCER MyLove - młoda świnka w okresie utraty sierści
Zdjęcia dzięki uprzejmości hodowli MyLove
Pupil nierasowe = nierodowodowe świnki, również mogą brać udział w wystawach! Ocenia się ich kondycję, budowę ciała, charakter oraz pielęgnację zwierzęcia.
Świnka Morska, Pet, Ładny, Trawa, Jeść
Bardzo obszerny opis ras i umaszczeń oraz zasady dziedziczenia cech u świnek morskich można znaleźć na stronie Cavies Club of Poland.Jeszcze raz dziękujemy wszystkim hodowcom za udostępnienie i pozwolenie na publikację zdjęć.

lek.wet.Dorota Kramek i zespół przychodni ZWIERZYNIEC

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz